Listopad 2011

Videa

25. listopadu 2011 v 16:05 | Niki |  Moje potkanice
Mary šplhá:
Mary skáče:
Mary si otevírá dveře:
Agča a Mary:

Další videa naleznete na mém YouTube Kanálu ZDEMarynka - její první fotky

17. listopadu 2011 v 13:56 | Niki |  Mary

Ledové ovoce

17. listopadu 2011 v 9:48 | Niki |  Recepty na potkaní papání

Co Je k tomu potřeba:

malina (může to být jakékoliv ovoce), nádobka na led, mrazák

jak na to:

Vemte si malinu a dejte jí do nádobky na led a potom do mrazáku. A až to bude zmrzlé tak to vyndejte a dejte to svému potkánkovi, určitě mu to bude chutnat. Až to potkánek dostane tak led ocumlá a ledovou malinku spapá :) Jestli mu nebude chutnat ovoce tak mu tam můžete dát například drops a nebo nějakou jinou potkaní dobrou pochoutku. Ale hlavně mu nedávejte sladkosti, ty potkanům škodí.

Zážitky s Agčou a Nelčou

13. listopadu 2011 v 10:39 | Niki

Kytky

13. listopadu 2011 v 10:39 | Niki
Bylo léto a já jsem měla plno kytek na stole. Rozhodla jsem se, že pustím potkanice a tak jsem je pustila a dala jsem je na koberec. Potom jsem šla na WC, na velkou a potkani vylezli na ten stůl (ještě jsem nezjistila jak) a všechny kytky převrátily a byly celý od hlíny. Potom jsem přišla a všechny kytky jsem musela přesadit. Od té doby už nenechávám potkanice s kytkami samotné v pokoji.

Bylo to prostě"Nemožné"

11. listopadu 2011 v 16:04 | Niki
Já jsem dala Agátku s Nelynkou na tyč a oni po ní vyšplhaly. Potom to uměly už perfektně. Ale asi rok jsem je na tyč nedávala a potom se tý tyče asi štítily a ani trošku se nesnažily. Prostě to bylo pro ně "Nemožné". A od té doby neumí Agátka a Nelynka šplhat po tyči.

Půda

9. listopadu 2011 v 15:09 | Niki
S Nelčou a Agátkou jsem šla na návštěvu ke kamarádovi, měl taky potkanice. Chvíli jsme se s potkanicema mazlili a potom nás napadlo, že bysme je mohli pustit, tak jsme je pustili. Potom jsem šla na záchod a kámoš si šel dodělat úkol. Když jsem přišla ze záchodu tak mu s tím pomohla a potom jsme šli už dát potkany do klece, ale nemohli jsme je najít. Hledali jsme všude ale až později nás napadalo, že mohli jít po schodech na půdu, protože dvěře tam byly otevřený. Potkanice tam byly a papaly seno, takže se měly fajn. Nechala jsem je tam ještě čtvrt hoďky a potom jsem šla s nima domu.

Neznámá louka

8. listopadu 2011 v 18:48 | Niki
Venku bylo hezky tak jsem se rozhodla, že půjdu s Nelčou a Agátkou na procházku. Potkanice lezly po stromech a žraly pampelišky. Měly se fajn. Potom jsem se rozhodla že s nima půjdu do lesa na houby. Našla jsem akorát jeden hříbek . Najednou byla bouřka (bylo to divné, protože mraky černé nebyly). Nevěděla jsem kam mám s potkany jít. Všude byly stromy a blesk mohl uhodit do jakéhokoliv stromu. Poté jsem viděla východ z lesa, vyšla jsem a nevěděla kde vůbec jsem. Byla tam louka a nic jiného. S potkanicema jsem šla zpět do lesa do lesa, protože už nebyla bouřka. Naštěstí jsem našla cestu zpátky, protože ten les znám.

Mega bordel

5. listopadu 2011 v 18:04 | Niki
Jednou jsem nechala puštěné potkanice po pokoji a šla jsem koukat na dvouhodinový film(takže potkanice měly dvouhodinový výběh). V pokoji jsem nechala: obaly na sešity, vlastně v podstatě celou školní tašku a mnoho papírů. Nela a Agátka to využily jako vhodnou příležitost zničit to a udělat mega bordel. Papíry byly hezky složené na sobě a potkanice to všechno rozkousaly a papíry schovaly za skříň. Potom se vrhli na kousání učebnic a obalů. Všechny učebnice byly zničené tak, že jsem musela koupit nové. A obaly taky. Když jsem přišla do pokoje tak jsem byla tak rozčílená, že jsem potkanice rychle dala do klece a za trest druhý den byly celý den v kleci.

Mýdla

30. října 2011 v 13:02 | Niki
jednoho dne jsem zapomněla zavřít dvířka od klece. Pak jsem šla jsem koupit pamlsky pro potkany, protože už jsem žádné neměla.
A nechala jsem všude otevřené dveře. Nelynka a Agátkou to využily jako vhodnou příležitost ochutnat mýdlo. Vylezly z klece, chvíli běhaly po bytě a potom vlezli do koupelny. (v koupelně byla zásoba mýdel na zemi). Potom si Agina s Nelinou odnesli všechny mýdla do klece co jsem měla na zemi, bylo jich asi kolem deseti. Celá klec byla od mýdla, když jsem přišla jsem jí musela celou vyčistit. Agátka s Nelčou byly smutní že už nemají v kleci mýdla, tak jsem jim to musela vynahradit a dala jsem jim do klece místo podestýlky polštář, aby to měly pohodlnější. Když polštář rozkousaly tak jsem jim tam dala zase podestýlku.

Halloween

11. listopadu 2011 v 21:05 | Niki |  Nelča a Agča

Takhle vypadala dýně když se koupila:


Dýně ve dne:


Dýně v noci:


Agátka v dýni:

Nelča v dýni:


Sorry za tu kvalitu, ale je to foceno mobilem.


Nelynka, Agátka + Mary

9. listopadu 2011 v 13:41 | Niki |  Animace zvířátek

Agátka:Agátka:Nela:
Nela:


Agátka:Agátka:Agátka:Marynka:Marynka:


Chceš být můj přítel?

8. listopadu 2011 v 20:51 | Niki |  spřátelení
Chceš být můj přítel? Tak napiš do komentáře:

1. Tvojí přezdívku.
2. Tvůj blog.
3. Jestli chceš diplomek.
4. Jestli ho chceš, tak s čím.

Přátelé si navzájem komentují články, pomáhají si atd.
Není to jako Affs,

jak se o potkana starat

7. listopadu 2011 v 18:18 | Niki |  Rady
Když si koupíte potkana tak by ste si sním měli hrát a dát mu žrádlo pro potkany a čistou vodu, časem mu kupte nějaké hračky a hlavně nemějte moc malou klec . Přibližně jednou týdně vyměňte podestýlku a když bude venku teplo tak s ním můžete jít na procházku ale potkan nesmí být moc dlouho na sluníčku. S potkanem choďte ven jenom, když víte že je hodně ochočený a neuteče vám. Dávejte mu dobrý pochoutky například bonbonky dropsy. Hlavně mu nedávejte škodná jídla. Jednou denně ho aspoň na hoďku pusťte po pokoji.

Jestli se na něco potřebujete zeptat ohledně potkanů tak to napište do komentíku :)

Fotka jak Agátka papá hroznové víno:

Mlsoun Drops

7. listopadu 2011 v 18:08 | Niki |  Potkaní mňamky

Mlsoun Drops

Jsou to dobré vitamínové bonbonky pro potkany s jakoukoliv příchutí. např:. Když potkánkovi nebude chutnat příchuť sýrová tak mu třeba bude chutnat příchuť jahodová. Dropsy mohu také sloužit jako dobrá odměna. Ve zverimexu Pet Center stojí kolem 30-ti korun. Ale můžete si je objednat po internetu za levnější cenu .