Červen 2013

Venčení potkanic- neobvyklé místo

9. června 2013 v 16:26 | ...Rats-Girl |  Mary a Gen
Když je teplo, tak vemu potkany ven. Moc si to užívají.

z pohledu Gen (neobvyklé místo) :

Pánička jako vždy přišla po dlouhé době domů (škola) a otevřela klec. Samozřejmě jsem vyšla z klece a pánička mě dala do přepravky (čekala jsem spíš, že mi dá zas nějakou dobrůtku, ale v přepravce na mě čekalo jablíčko. Za chvilku se u mě objevila Mary. Potom nás nesla k divné jezdící věci (výtah) nenávidíme to, smrdí to tam a dělá to moc hlasitý zvuky. Konečně jsme se ocitly venku. P. (Pánička) nás nesla dlouhou dobu a pak jsme byly úplně na jiném místě, než chodíme obvykle. Byl to potok. Mohla jsem si to prozkoumat, ale radši mě p. držela za ocásek, abych do toho potoka nespadla a neodnesl mě proud. Čekala na Mary v přepravce než si to taky prozkoumá. Potom jsme byly zas dlouhou dobu v přepravce a tak jsme si chvilku odpočinuly. Pak jsme se ocitly na neznámé louce, ale hned se nám zalíbila. Vylezla jsem a už zkoumala trávu. Mary vylezla až po delší době, taky trávu trochu prozkoumala a šla se schovat do tašky, kterou měla p. na foťák. Já tam šla pak taky. P. prohlížela naší přepravku a strašně smrděla, tak vyhodila seno a hledala trávu jako podestýlku. Nás měl pohlídat člověk (Jiří), kterého moc neznáme ( ,ale p. mu věřila tak mi taky), protože kdybychom byly po tu dobu v tý tašce na foťák, tak by to už taška na foťák ani nebyla :D muahaaha. U něho nás to nebavilo, tak jsme mu zdrhaly muahaha :D lezlo mu to pěkně na nervy. Když byla přepravka hotová, tak jsme se ještě chvilku proběhly, hlavně já, Marynka už není aktivní tak jako dřív :(, ale je to pořád super potkan, kterýho bych za nic nevyměnila i když mi někdy leze na nervy no.. přiznám se taky jí provokuji (kousání do ucha mám nejradši :D) Potom nás p. odnesla domů a tam jsme si pěkně odpočinuly. Byl to namáhavý a pěkný den.
Vaše roztomilá Gený.Líbající


Lovení mňamek ve vodě

2. června 2013 v 22:18 | ...Rats-Girl |  Mary a Gen
Jak je to naučit?
Né každý potkan miluje vodu, ale když zjistí, že mu voda nijak neublíží, naopak mu dá mňamku, tak se už nebude bát. Jenže nějakým potkanům trvá dlouho než to pochopí, tak s nimi musíte mít trpělivost.
Když si potkan neveme mňamku z vody, protože se bude bát, tak mu tu mňamku dejte někde v blízkosti mísy z vodou, kde jsou louže a pak se přibližujte k míse.

Mary se taky trošku bála, ale dala jsem jí mňamku na blízku vody a pak utekla pod postel, za chvíli přišla k míse s vodou, zajímalo jí to, uviděla tam Gen a už spolu lovili dobrůtky.
S Gen to bylo jednodušší, moc se vody nebála. Dokonce se už umí potápět. Mary zatím ne, tak loví jenom na hladině :-)

Geny dokonce nesla Mary mňamky. PS né z vlastní vůle, ona vždycky ulovila mňamku a dala jí do hamaku, Mary toho využila a už papala.
Nahrála jsem to: